Sağlık için meyve suyunu organik için!

Kategori: Ürünler - 7.919Yorum Yazın
Sağlık için meyve suyunu organik için!

Organik ürünler arasında meyve suları en çok tercih edilenlerden. Çünkü gazlı içeceklerden kaçınan bilinçli tüketiciler alternatif içecek olarak organik meyve sularını tercih ediyor. Anne babaların da bu konudaki artan hassasiyeti organik meyve sularına talebi artırıyor.
Organik meyve suyu alırken özellikle sertifikasının olmasına dikkat edilmeli.
Sertifikalı Organik meyve suları, uluslararası ekolojik tarım normlarına uygun olarak üretilmekte ve uluslararası akredite sertifikalandırma kuruluşları tarafından kontrolleri periyodik aralıklarla yapılmaktadır. Organik meyveler, hormon, kimyasal zirai ilaçlar ve genetiği değiştirilmiş organizmalar içermezler. Sanayi tesislerinden ve anayollardan uzak temiz tarım alanlarında yetiştirilen organik meyveler, zararlı kalıntılar (pestizit) içermezler. Bu meyvelerden elde edile meyve suyunun tüketilmesi, zararlı kimyasal kalıntıların oluşturabileceği hastalık risklerinin azaltılmasına yardımcı olur. Organik meyve sularının, ambalajlarında yer alan parti numaralarından alım yapılan ekolojik tarlalara kadar takip edebilmek mümkündür.
İşte ülkemizde en bilinen markalar..
1. ELİTE NATUREL
ABD’den Avustralya’ya Japonya’dan Avrupa’ya bir çok ülkeye ihracat yapan Elit Naturel, yurtdışında meyve suyu alanında düzenlenen bir çok yarışmada da dereceye girerek birinci oldu. Firma ürünlerini sitesinde şöyle tanıtıyor: Meyve sularımız direkt meyveden sıkılmaktadır ve sadece %100 taze meyveden oluşur. Direkt meyveden sıkılma işlemi Amerika ve Avrupa’da NFC ( Not From Concentrate ) olarak bilinmekte olunup , sağlık ve de kaliteye önem veren tüketiciler tarafından özellikle meyve suyu alırken aranan bir özelliktir. Konsantreden sulandırılarak elde edilmediğinden meyvenin öz suyunu ve aromasını içerir. Yani meyvenin kendisidir. Üstün teknolojimiz sayesinde, ürünlerimiz ilk günkü tazeliğini besin değerlerini kaybetmeden 18 ay korur. Meyve sularımız tıpkı evde sıkılmış meyve suları gibi katkısızdır ancak ürünlerimizin evde sıkılan meyve sularından belki de en büyük farkı, kullanılan meyvelerin sertifikalı organik meyveler olmasıdır. Ne yazık ki günümüzde (ülkemizde) yetiştirilen meyve ve sebzelerde insan sağlığına tehlikeli olacak boyutta pestisit yani tarım ilacı kalıntıları bulunmaktadır. Bu kalıntılar yediğimiz besinler ile vücudumuza girer ve sağlığımızı bozan hastalıklara davetiye çıkarırlar. Elite Naturel meyveleri ise Türkiye’nin dört bir yanında bulunan, hormon ve kimyasal tarım ilacı kullanmayan 5020 çiftçimizden gelir dolayısıyla insan sağlığına zararlı kalıntılar içermezler. Seçtiğimiz meyvelerin bir başka özelliği sağlık fonksiyonları açsından az bulunan özelliklere sahip olmalarıdır. Geniş ürün yelpazemiz arasında bulunan %100 doğal ve sertifikalı organik nar, üzüm, karadut, Yabanmersini, incir , karpuz gibi meyveler , bilim çevrelerince çok güçlü antioksidan kaynağı olarak nitelendirilmektedir. Ürünlerimiz uluslararası ekolojik tarım normlarına uygun olarak üretilmekte ve uluslararası Alman kuruluşu BCS Öko Garantie tarafından kontrolleri periyodik aralıklarla yapılarak sertifikalanmaktadır.

Elite Naturel dünya çapında ödüllere sahip organik meyve sularıyla tanınıyor

Elite Naturel dünya çapında ödüllere sahip organik meyve sularıyla tanınıyor

2. CITY FARM
City Farm, organik gıdaya inanmış genç ekibi tarafından yönetilen, Türkiye’nin ilk ve en büyük organik firmasıdır. Mağazaları, ulusal perakende zincirler ve internet üzerinden ulaşabileceğiniz City Farm ürünleri, sizler ve çocuklarınızın sağlığı için özenle paketlenmiş ve uluslararası sertifikasyon kuruluşu IMO ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmıştır.
City Farm meyve suyu ürün segmentinde kiraz suyundan beyaz üzüm suyuna kadar onlarca alternatif yer alıyor.

City Farm zengin organik meyve suyu çeşitleriyle pazarda yer alıyor

City Farm zengin organik meyve suyu çeşitleriyle pazarda yer alıyor

3. BENORGANİK

Benorganik, yalnızca meyve suyu üreten bir firma. Ankara merkezli firma organik nar, elma, portakal, havuç, vişne, ayva suyu ile dikkat çekiyor.
Firmanın organik üretimi ve sertifikalandırmasıyla ilgili sitesinde yeterli bilgi yer almıyor.

BenOrganik yalnızca organik meyve suları üretiyor

BenOrganik yalnızca organik meyve suları üretiyor

Bu markaların yanı sıra Kilikya, Lütfiye, Yerlim gibi meyve suyu ve nektarı üreten daha yöresel markalar da pazarda yer alıyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.