Organik saç boyası tavsiye ediyoruz!

Kategori: Kozmetik - 239Yorum Yazın
Organik saç boyası tavsiye ediyoruz!

Organik saç boyası tavsiye iletileri ile sıklıkla karşılaşıyoruz. Çünkü kadınların % 70’den fazlası saçını boyuyor. Erkeklerde bu oranın % 40 düzeyinde olduğu belirtiliyor. Dolayısıyla bu kadar yoğun kullanılan saç boyası zararlı mı endişesi oluşturuyor.

Saç boyası organik ürünler arasında yer alıyor. Bu nedenle organik saç boyası öneri noktasında elbette olumlu yaklaşıyoruz. Çünkü organik saç boyası, organik botaniklerle (yani pestisit kullanılmadan yetiştirilenler) ve daha az kimyasalla yapılan saç boyasıdır. Daha sağlıklı ve zararsızdır.

Hayatınızda çok fazla yeri olan saç boyası organik olmalıdır. Yazının devamında hayatınızı etkileyecek çok önemli bilgiler öğrenebilirsiniz.

Bu yazıda; organik saç boyası markaları, en iyi organik saç boyası hangisi, organik saç boyası kullananlar memnun mu neler anlatıyor, hamileler için organik saç boyası önerisi var mı gibi aklınıza takılan ve daha önce neden haberim yoktu diyeceğiniz konular da ilginizi çekecektir.

En iyi organik saç boyası hangisi gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Organik saç boyası tavsiye

Organik saç boyası tavsiye renk pigmentlerini sentetik olarak değil bitkisel doğal özlerden alan saç boyaları organik olarak niteleniyor. Elbette organik ürün sertifikası taşıması gerekiyor.

organik saç boyası tavsiye-organik saç boyası markaları-organik saç boyası hamileler için-organik saç boyası nasıl yapılır-en iyi organik saç boyası kadınlar kulübü-organik saç boyaları-en iyi organik saç boyası-organic saç boyası-hamileler için organik saç boyası-organik sac boyasi-saç boyası organik-organik saç boyası kullananlar-organik saç boyasi-hamilelikte organik saç boyası
Organik saç boyası markaları

Organik saç boyası tavsiye ederken bu ürünlerin içeriğinde sağlığa zararlı maddelerin olmadığını biliyoruz. Peki organik olmayan saç boyaları zararlı mı? Elbette hiçbir markayı hedef almadan bu ürünlerin içeriğinin kimyasal maddelerle dolu olduğunu açıkça söyleyebiliriz. 

Ticari saç boyaları o kadar zehirli ki bazı insanlar onları intihar etmek için kullandı : ucuz, hızlı ve ölümcül bile olabiliyor. (Kaynak: https://thisorganicgirl.com/organic-hair-dye-the-good-the-bad-and-the-ugly/) Bu ölümcül kimyasallar 45 dakika boyunca kafa derinizde kalıyor. Dolayısıyla kan dolaşımı yoluyla tüm organlara ulaşabiliyor.

Organik saç boyası öneri verirken neyi belirtiyoruz. Daha az kimyasal ve daha fazla doğal içerikle kullanıcılara gönül rahatlığı ve hatta daha sağlıklı saçlar sağlar.

Organik saç boyaları daha az kimyasal içeriyor ve genellikle amonyak içermiyor. Saç boyası organik olduğunda neden amonyak içermez. Çünkü amonyak, geleneksel boya formüllerinin saç kütikülüne nüfuz etmek ve renk biriktirmek için kullandığı bileşendir.

Saça ciddi şekilde zarar verme ve saçı zayıflatma potansiyeline sahiptir. Bu nedenle hassas saç tellerine sahip kişiler organik saç boyası tercihini (organik sac boyasi, organik saç boyasi, organic saç boyası) daha iyi ve sağlıklı bir seçenek olarak görebilirler.

Organik saç boyası markaları

Saç boyası organik olarak size uygun mu nasıl karar verebilirsiniz? Organik saç boyası sizin için uygun olup olmadığını düşünürken saçınızın durumunu ve rengini hesaba katmak isteyeceksiniz. Organik saç boyası, geleneksel boyalardan daha az sert olduğu için kuru, hasarlı saçlara sahip olanlar bunu uygun bir seçenek bulabilir.

Sadece saç telleri için daha sağlıklı bir seçim olmakla kalmayacak, aynı zamanda boyanın zayıflamış saçlara daha kolay tutunma süresi de olacaktır. Renk açısından, organik saç boyaları sarışınlarda iyi sonuç verme eğilimindeyken, bazıları daha koyu tonların aynı sonuçları vermeyebileceğini savunuyor.

Organik saç boyası markaları nelerdir?  Gerçek organik saç boyası kınadır. Bu tercihi bir yana bırakarak ticari organik saç boyası markaları arasından kolaylıkla ulaşılabilen ve okurlarımızın sıklıkla sorguladığı markaları listeledik.

Organik saç boyaları markaları (organik sac boyasi, organik saç boyasi, organic saç boyası)

  • Organic Systems Bitkisel Saç Boyası
  • Natura Balance Natural Amonyaksız Organik Saç Boyası
  • Green Therapy Krem Saç Boyası
  • Tints Of Nature 1n Doğal Siyah Organik Saç Boyası
  • Organic Co . %100 Doğal Kimyasalsız Saç Boyama

Organik saç boyası öneri

Organik saç boyası önerisi verirken iki noktaya dikkat çekiyoruz. Saç boyasının işe yaramasını sağlayan nedir ve gerçekten ORGANİK bir saç boyasına sahip olabilir misiniz? Her şey aktif bileşenlerle ilgili.

Organik saç boyaları doğal, güvenli malzemelerden yapılmıştır. Amonyak, sülfat, parabenler ve resorsinol gibi sağlığınıza zararlı olduğu düşünülen tipik saç renginde bulunan kimyasalları içermez. Organik renkler, bitkilerden elde edilen boyaları kullanır.

Saç boyası organik olmalı mı?

Sentetik saç boyalarındaki amonyak, saç miline nüfuz etmek için kullanılır. Bu boyaların aşırı kullanımı saçınızı gözenekli ve kırılmaya meyilli hale getirerek zarar verebilir. Saçınızı kuru ve kırılgan gösterebilirler. Ek olarak, araştırmalar sentetik saç renginin tekrar tekrar kullanımının bazı kanser türlerine yakalanma riskinizi artırabileceğini göstermiştir.

Organik sac boyası kullandığınızda saçınız yumuşak ve dokunaklı kalır. Sentetik saç boyalarından farklı olarak, organik renkteki bileşenler saç telinize nüfuz etmez ve saçınızın gözenekliliğini etkilemez. Bu nedenle, organik boyalar kullandığınızda saçlarınız doğal ve yumuşak bir görünüm kazanır. Aslında organik boyalarda kullanılan bazı bileşenler saçınızı koruyabilir, daha güçlü ve sağlıklı hale getirebilir.

Organik saç boyası kullanmak, sentetik boyaların oluşturduğu sağlık risklerinden kaçınmanızı sağlar. Sentetik renklendirme ürünlerindeki kimyasallara karşı alerjiniz veya hassasiyetiniz varsa, organik boyalar harika bir seçimdir. Organik boyalar kullanarak çevreye tehlikeli kimyasallar salmaktan da kaçınmış olursunuz.

Organik saç boyası kullananlar

Organik saç boyası kullananlar ne diyor? Hani demişler ya hekimden değil çekenden sor diye! İşte organik saç boyası kullananlar yorumları arasından seçtiklerimiz!

  • İçinde kimyasal zararlı maddeler yok, doğal, kokusuz, cilde zarar verip bulaşsada cildden çabuk çıkıyor, kalıcılığı iyi. (Organik saç boyası kullananlar, organik saç boyası yorumları, en iyi organik saç boyası kadınlar kulübü, organik saç boyası öneri, Hepsi Burada)
  • Hamilelik dönemimde saçımda fazla beyaz saç olması sebebiyle araştırarak kullanmaya başladığım ürün… Bazen kendim evde bazen de ürünü götürerek kuaförümde kullandım sonuçtan memnun kaldım.Koku kaşıntı vs yok ve beyazlar kapandı:) (Organik saç boyası kullananlar, organik saç boyası yorumları, en iyi organik saç boyası kadınlar kulübü, organik saç boyası öneri, Saçhane)
  • amonyak ve resorsinol içermese de hidrojen peroksit muhteva etmesinden ötürü tamamen zararsız denilemeyecek boya çeşididir. saça nüfuz etme gücü normal boyalardan daha düşük olduğundan ısıyla birlikte uygulanır. gene de saç renginde dramatik bir değişiklik yapamamakta, anca koyu renkleri belirgin sonuçlar verebilmektedir. (Organik saç boyası kullananlar, organik saç boyası yorumları, en iyi organik saç boyası kadınlar kulübü, organik saç boyası öneri, Ekşi)
  • Saçlarım çok azaldı. Şöyle saçı yıpratmayan amonyaksız bitkisel kalıcı olan iyi bir boya tavsiye eder misiniz? Saçlarımı 8.1 rengine boyuyorum genelde. İşte tavsiyeler (Organik saç boyası kullananlar, organik saç boyası yorumları, en iyi organik saç boyası kadınlar kulübü, organik saç boyası öneri)

Hamileler için organik saç boyası

Hamileler için organik saç boyası kullanmak zararlı mı? İlk üç ayda saç boyası organik de olsa önerilmiyor. Uzmanlar ilk 3 aylık dönemden sonra amonyaksız yarı kalıcı boyaların yani organik saç boyası hamileler zarar vermeyeceği belirtiliyor.

Hamilelikte organik saç boyası nasıl yapılır? Öncelikle Hamileliğin ilk 3 ayında boya ya da saç bakımı işlemleri yapılmamalı. Hamilelikte organik saç boyası nasıl yapılır? Saça uygulanan kimyasallar ihtiyaçtan fazla kafada bekletilmemelidir. Kafa derisi bol suyla yıkanmalıdır.

Hamilelikte organik saç boyası nasıl yapılır? Boya yapılan ortam iyice havalandırılmalıdır.

En iyi organik saç boyası hangisi (organik sac boyasi, organik saç boyasi) gibi pürüzsüz bir yüz ile genç kalmak genç görünmek ve fit olmak için diğer benzersiz yöntemleri buradan keşfedebilirsiniz.

Organik saç boyaları nedir nasıl yapılır gibi ilginizi çekebilecek kaçırmamanız gereken makaleler!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.