Bitkilerden ilaç yapmayı öğrenmek ister misiniz?

Kategori: Genel - 4.490Yorum Yazın
Bitkilerden ilaç yapmayı öğrenmek ister misiniz?

Uludağ ekosisteminin endemik bitki türlerini tanınması, onların toprağı bırakıp, küçük bir şişeye sığan sihirli özlerinin farklı yöntemlerle elde edilmesi, bu özlerin şifasını verebileceği forma- krem,losyon,tentür,merhem haline getirilmesi, nerede, nasıl ve ne zaman kullanılacağının bilgisi ile hem bedenimizin, hem ruhumuzun şifa bulması…

– Kış hastalıklarının tedavisi,
– Yara, yanık ve kesiklere ilk yardım kiti hazırlama
– Doğal kozmetik uygulamaları
– Cilt Bakım Kremi Yapımı
– Cilt Bakım Maskesi Yapımı
– Doğal Diş Macunu Yapımı
– Doğal Deodorant Yapımı

Tüm bunlar 28-30 Ağustos tarihleri arasında Bursa’da, Misi’de, Organik Ev’de olacak. Üç gün sürecek Tıbbi ve Aromatik Bitkileri Kullanım Atölyesi Yael Cnaan eğitmenliğinde gerçekleşecek.

Tıbbi ve aromatik bilgiler kullanım atölyesi ile bitkilerin büyülü dünyasına yolculuk edin

Tıbbi ve aromatik bilgiler kullanım atölyesi ile bitkilerin büyülü dünyasına yolculuk edin

Yael Cnaan uzman bir bitki bilimci, sağlıklı beslenme danışmanı ve bitkisel tedavi uzmanı.
Tel Aviv Üniversitesi, fizyotrepi bölümünden mezun olan Yael, Maga School Kudüs’te Shiyatsu eğitimi aldı. Daha sonra Tel Aviv Üniversitesi Bütüncül Tıp alanında Bitlisel Tıp bölümünde uzmanlaştı. Ünlü Amerikalı Bitki Bilimci Matthew Wood’dan aldığı çok sayıda özel kurs ve zengin deneyimlerle uzman bir bitki bilimci haline geldi.
Kudüs’te Natüropatik Tıp alanında eğitim veren kolejlerde bitkisel tıp dersleri verirken, diğer taraftan da kendi atölyesinde tıbbi ve kozmetik alanında, dahili ve harici ilaç, kür ve kozmetik ürünler hazırlarken, aynı zamanda sağlıklı beslenme danışmanlığı da yapıyor.

1. Gün: Dünyada bitkisel ilacın tarihi. Bitkisel İlaç ile tedavinin felsefesine giriş. Bitkilerin etkileri ve kullanımı.
2. Gün Endemik bitki örtüsünü tanımak üzere köy çevresinde doğa gezisi. Hazırlayacağımız ilaçlar için bitkisel ham madde toplama. Alkol ve yağ ekstreleri hazırlama.
3. Gün İnsan bedenini tanıma (sindirim ve bağışıklık sistemi) ve bu sistemleri bitkilerle nasıl destekleyebileceğimizi öğrenme – hastalıkları önleme veya iyileştirme. ilk yardım – topladığımız bitkileri ilk yardım için kullanma.
*Yaygın çocuk hastalıklarını tanıma ve yerel bitkisel ilaçlar ile evde nasıl tedavi edilebileceklerini öğrenme. Bağışıklık kuvvetlendirici ve öksürük şurubu yapımı.
İlaç hazırlama – Tıbbi yağ çıkarma, alkol ve sirke ile tentür hazırlama. Antifungal merhem hazırlama.

Organik Ev Bursa Uludağ'ın eteklerinde yer alıyor

Organik Ev Bursa Uludağ’ın eteklerinde yer alıyor

Kurs Ücreti: 500TL. Kayıt için ücretin 200TL’si kurs tarihinden önce ödenmelidir.

Konaklama isteyenler için Misi köyünün, yakında tuvalet, duş, piknik alanı ve 24 saat
güvenli bir kamp alanı bulunmaktadır.
Otelde kalmak isteyenler için Misi köyüne otobüsle 15 dakika mesafedeki Bursa’da pek çok otel bulunmaktadır.
Organik Ev’in ilginç hikayesi ise şöyle: Misi’den çıktık yola, kendimizi bulmaya. Bize ne iyi gelir, biz nelere iyi geliriz diye bakınmaya… Taşa toprağa dokunarak,dağ havası soluyup, kaynak suları içerek, doğal katkısız beslenerek, şehir hayatının tüketiciliğinden uzak, Kendi kendimize yeten ekolojik bir hayat kurmaya. Özümüze dönmek istedik, şehir hayatının tüketiciliğinden ve tüketmesinden uzak, doğada, doğal beslenerek. Tüm bunları kendimiz için isterken sizinle de paylaşmak istedik Başbaşa verip kurduk Misi evimizi.
100 yıllık, anı dolu, tarih dolu kerpiç evimizi. Bir tohumdu bu niyetimiz. Verimli topraklar buldu kendisine, suyu bol, güneşi bol. Yeserdikçe yeşerdi. Fide verdi ağaç oldu, baharın gelişiyle çiçeklerini açtı ve nihayetinde meyvelerini de verdi. Biz de bu meyveleri sizinle paylaşmak için açtık ellerimizi, evimizi. Böyle bir sürecin ürünü Misi Evi. Bir grup arkadaşın üretim ve paylaşım yeri. Gezdik gördük tattık seçtik en taze en doğalından severek yedik,topladık ve işledik, soframıza hazır hale getirdik. Organik Ev’imizde en doğalı yaşamaktı hedefimiz, yediğimiz içtiğimizin en temizi en güzeli için uğraştık, kenetlendik birbirimize. Sevginin bile doğal olanı makbulmüş, anladık, sevdik, yaşadık.
İşte bu evde herşey doğal yollarla, topraktan geldiği gibi katkısız, yabancı maddeler girmeden sevgiyle üretilmiştir.

Ayrıntılar, kayıt ve ödeme için
0555 561 19 51 – facebook.com/organikevmisi
Organik Ev
Gümüştepe Mah. Bardakçı Sk. No: 13. Nilüfer / Bursa


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

YORUM YAZIN

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.